Jak se vyhnout nepříjemným “koláčům” v podpaží? Noste správné materiály.

Nevzhledné koláče v podpaží, vlhká záda a s tím spojené riziko prochladnutí. Letní teploty si nejraději užíváme u vody, při běžných denních aktivitách nás ale mohou pěkně potrápit. Přitom stačí zvolit nejen vhodné oblečení, ale zejména ten správný materiál. Jak se v létě oblékat do běžného dne i na sport?

Méně oblečení může být na škodu

Horké letní dny nás intuitivně svádí k co nejslabším a početně nejmenším vrstvám oblečení. Pamatujte ale, že oblečení pomáhá chránit vaši pokožku před škodlivým UV zářením. Navíc jsou situace, kam není z pohledu společenské etikety vhodné přijít v kraťasech, či dokonce bez trička, nepříjemně vás může překvapit i naplno puštěná klimatizace. Místo zkracování rukávů a nohavic, se tak zaměřte na to, aby mělo vaše oblečení ty správné vlastnosti.

Na sport

Ideální oblečení na letní sport je takové, které nenasákne potem, ale odvede vlhkost z povrchu těla na lícní stranu, kde se rychle odpaří a zároveň zajistí co nejlepší tepelný komfort. “Mezi takové materiály patří právě polypropylen moira, který nasákne až 10x méně než běžný polyester. Díky své konstrukci dokáže dokonale odvést tělesnou vlhkost a neuvěřitelně rychle schne,” vysvětluje Marcela Vlčková z Moiry. Dobré je vybírat kousky, které mají speciální zóny, které ventilují a citlivá místa jako ramena či ledviny chrání před prochladnutím. Určitě vyzkoušejte i bezešvé produkty, které jsou pružné a umožňují tak volnost pohybu při jakémkoliv sportu.

Pro běžný den

Podobně jako při fyzické aktivitě, i v běžném životě je možné nosit materiály, které rychle schnou a udrží komfortní teplotu, čímž vám zajistí, že se budete cítit příjemně po celý den. Navíc jsou takové kousky mnohdy k nerozeznání od běžného oblečení a jejich výhody využijete celoročně. Fungují totiž při vysokých, ale i velmi nízkých teplotách. V létě je ideální například kombinace polypropylenu moira s dalšími vlákny jako polymaid, elastan nebo s přírodními vlákny s chladivým efektem, jakým je například modal. Pro volnočasovější kousky je také příjemná kombinace polyesteru s modalem či elastanem. Do svého hledáčku pak přidejte i kousky z jemné merino vlny, která díky svým přirozeným antibakteriálním účinkům neutralizuje pot, potlačuje případný zápach a umožňuje tak opakované nošení. “My jsme letos opět uvedli na trh speciální limitovanou kolekci šatů, triček a sukní, které jsou volnočasové a módní, zároveň ale díky speciálnímu materiálu nevsáknou pot. A to myslím ženy velmi vítají,” dodává Marcela Vlčková.

Zaregistrujte se v našem e-shopu

Dozvíte se o akcích a slevách jako první

Informace o nových produktech

Historie objednávek a faktur

Vyrobeno a navrhnuto v České republice

Unikátní patentované vlákno Moira

O našich materiálech

Doprava zdarma od 1999 Kč

27 značkových prodejen v ČR

Seznam prodejen