Zpět do obchodu

Registrace

O nás

Roku 1992 uvedla firma Maria Vlčka, Alae Lupuli, na trh prádlo pro sportovce ze 100%polypropylenu. Nevídaná věc. Polypropylen byl známý již od čtyřicátých let, ale pro textilní výrobu se příliš nepoužíval. Mario Vlček měl už praktické zkušenosti z poloviny osmdesátých let s výrobou ošacení do extrémních klimatických podmínek a dokázal využít vlastností dosud nepoužívaného vlákna. Prádlo mělo mezi sportovci nebývalý úspěch. Po létech výzkumu patentoval Mario Vlček roku 1996 modifikované polypropylenové vlákno s příčným profilem hvězdice Moira TG 900. Nové vlákno mělo vyšší výkon v odvodu vlhkosti i tepelné izolaci. Stalo se tak základem pro další vývoj a výrobu nového typu ošacení do náročných klimatických podmínek. Vznikl tak fenomén – funkční prádlo.

Třicet let výzkumu přineslo poznatky, které byly a jsou aplikovány do nových druhů základních pletenin. Doba také přinesla nově zpracovaná a modifikované vlákna dalších syntetických, ale i přírodních materiálů, která v nápaditých kombinacích přinášejí další a další možnosti uplatněné při tvorbě současných kolekcí Moiry.

Už od počátku byl nový druh prádla testován přímo v terénu sportovci, cestovateli, záchrannými složkami a armádou. Je to tak dodnes!

A název Moira? Není přece náhodou, že po úspěšném vláknu se začalo prádlu říkat Moira. Roku 2002 se tak přejmenovala i firma.

 

Zpět do obchodu